نمونه سوالات آزمون دولینگو

آزمون دولینگو به صورت آنلاین برگزار می‌شود. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از ایران را دارند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. دولینگو برخلاف آیلتس، 160 نمره دارد و مهارت شما را در Writing، Speaking، Listening و Reading ارزیابی می‌کند. البته شما 4 نمره مجزا در زمینه Production (نوشتن و صحبت‌کردن)، Literacy (خواندن و نوشتن)، Comprehension (خواندن و شنیدن) و Conversation ( شنیدن و صحبت‌کردن) دریافت می‌کنید. در آخر نیز یک نمره کلی یا Overall به شما تعلق می‌گیرد. اگر می‌خواهید در دانشگاه موردنظر خود تحصیل کنید، باید نمره‌ای که توسط دانشگاه مشخص شده را کسب کنید. یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در آزمون دولینگو، نمره خوبی بگیرید، کار کردن نمونه سوالات آزمون دولینگو است. بررسی نمونه آزمون دولینگو باعث می‌شود تا با سوالات دولینگو آشنا شوید و در هنگام آزمون استرس نداشته‌باشید و درنهایت به سوالات به خوبی پاسخ دهید.

نموه سوالات آزمون دولینگو

نمونه سوالات آزمون دولینگو چیست؟

یکی از ویژگی‌های خوب دولینگو این است که شما می‌توانید نتایج این آزمون را به صورت رایگان به دانشگاه‌های مورد نظر خود بفرستید. اما در سایر آزمون‌‌‌ها فقط چند دفعه می‌توانید به صورت رایگان نتایج را ارسال کنید و بعد از آن به ازای هر دانشگاه 20 دلار باید پرداخت کنید. همچنین شما در هر زمان و مکانی که خواستید می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و اصلا نیازی به حضور و مراجعه به مرکز آزمون نیست! تنها چیزی که به آن نیاز دارید، یک سیستم کامپیوتری (با داشتن وبکم، میکروفون و بلندگو) و یک اینترنت با سرعت خوب است.

زمان کلی آزمون دولینگو 45 دقیقه است. اما در انتها 10 دقیقه مصاحبه ویدئویی دارید و در ابتدا هم 5 دقیقه شما داده می‌شود که به آن Quick Setup می‌گویند. در این مدت زمان شما باید سیستم خود را چک کنید تا در هنگام آزمون با مشکل مواجه نشوید. در این مقاله به بررسی نمونه سوالات دولینگو به همراه پاسخ آن خواهیم پرداخت تا شما با قسمت‌های مختلف این آزمون آشنا شوید.

نمونه سوال Read and Select

یکی از سوالاتی که شما در آزمون دولینگو با آن مواجه می‌شوید، سوال Read and Select است. در این بخش به شما چند کلمه معنادار و بی‌معنی انگلیسی می‌دهند و شما باید کلماتی که در زبان انگلیسی معنا دارند را انتخاب کنید. برای پاسخ به این سوال باید در زمینه لغات قوی باشید. در ادامه یک نمونه از این سوال را برای شما قرار داده‌ایم:

Select the real English word from the following list:

Mirafit   Influential    Lawn   Argent   Logical  Generation  Excess  History  Stimulate

پاسخ: در این سوال کلمات Influential (موثر)، Lawn (چمن)، Logical (منطقی)، Excess (مازاد و اضافی) و Stimulate (تحریک) معنی‌دار هستند و شما باید این کلمات را انتخاب کنید. همانطور که می‌بینید برای پاسخ به این سوال باید دامنه لغات وسیعی داشته‌باشید! برای تقویت لغات خود می‌توانید مقاله “منابع آزمون دولینگو” را مطالعه کنید تا با کتاب‌های لغت آشنا شوید.

نمونه سوال Read and Complete

در این سوال به شما یک متنی با چند جالی خالی می‌دهند. شما 3 دقیقه زمان دارید، تا جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنید. در ادامه یکی از نمونه سوالات آزمون دولینگو در این بخش را برای شما به همراه پاسخ آن توضیح می‌دهیم:

Type the missing Letters to complete the text below:

Minneapolis is a city in Minnesota. It i- next t- St.Paul, Minnesota. St.Paul and Minneapolis are cal— the Twin Cities bec—- they a– right ne– to ea– other. Minneapolis i- the big—- city i- Minnesota wi—about 370,000 people. People w– live he– enjoy t– lakes, parks and  ri—. The Mississippi river runs through the city.

در این نمونه سوال آزمون دولینگو حروف اول کلمات مشخص شده‌اند و شما باید با توجه به جمله ومعنی آن، جاهای خالی را پر کنید. در ادامه پاسخ این سوال و معنی جمله را با هم بررسی می‌کنیم:

Minneapolis is a city in Minnesota. It is next to St.Paul, Minnesota. St.Paul and Minneapolis are called the Twin Cities because they are right next to each other. Minneapolis is the biggest city in Minnesota with about 370,000 people. People who live here enjoy the lakes, parks and river. The Mississippi river runs through the city.

معنی جمله: مینیاپولیس شهری در مینه سوتا است. این شهر، در کنار سنت‌پل، مینه‌سوتا قرار دارد. سنت‌پل و مینیاپولیس شهرهای دوقلو نامیده می‌شوند زیرا دقیقاً در کنار یکدیگر قرار دارند. مینیاپولیس با حدود 370،000 نفر، بزرگترین شهر مینه‌سوتا است. افرادی که در اینجا زندگی می‌کنند از دریاچه‌ها ، پارک‌ها و رودخانه لذت می‌برند. رودخانه می‌سی‌سی‌پی از این شهر عبور می‌کند.

نمونه سوال Read aloud

یکی از ساده‌ترین سوالات در آزمون دولینگو، Read aloud است. در این بخش به شما یک جمله می‌دهند و شما باید آن را با صدای بلند بخوانید. یکی از نمونه سوالات آزمون دولینگو درباره این بخش را در ادامه ببینید.

She Works in laboratory

برای مثال این جمله به شما داده می‌شود و شما باید با صدای رسا و بدون غلط آن را بخوانید.

توصیف تصویر در دولینگو

در دو سوال از آزمون دولینگو به شما تصویری داده می‌شود. Write about the photo یکی از این سوالات است که به شما تصویری داده می‌شود و شما باید آن را در چند جمله توصیف کنید. یکی دیگر از سوالات مربوط به توصیف تصویر، Speak about the photo است. در این سوال نیز تصویری به شما داده می‌شود با این تفاوت به باید صدای خود را رکورد کرده و درباره تصویر توضیح دهید. در این قسمت یکی از نمونه سوالات آزمون دولینگو که درباره توصیف تصویر است را به شما نشان می‌دهیم.

توصیف تصویر در دولینگو

 

نمونه سوال Read, Then Write

یکی از سوالاتی که در زمان آزمون با آن مواجه می‌شوید، Read, Then Write است. در این بخش از شما سوالی پرسیده می‌شود و شما باید درباره آن چند جمله بنویسید. در ادامه یک نمونه سوال از این بخش را با هم بررسی می‌کنیم:

Many people visit the museums when they travel to new places. Why do you think people visit museums?

 در این نمونه سوال از شما درباره علت رفتن مردم به موزه‌ها پرسیده شده‌است. شما برای پاسخ به این سوال باید حداقل 50 کلمه بنویسد. در غیر اینصورت نمی‌توانید به سوال بعدی بروید. در نوشتن پاسخ سوال بسیار مهم است که علائم نگارشی را رعایت کرده و کلمات را درست بنویسید. زمان پاسخ به این سوال 5 دقیقه است.

نمونه سوالات اسپیکینگ دولینگو

در این بخش سوالاتی که مهارت Speaking شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، بررسی می‌کنیم. Read, then Speak یکی از سوالات مربوط به اسپیکینگ شما است. در این بخش از شما چند سوال پرسیده می‌شود و شما باید آن را با دقت بخوانید و به آن پاسخ دهید. در ادامه یک نمونه سوال اسپیکینگ درباره این بخش را برای شما قرار می‌دهیم.

 

نمونه سوالات اسپیکینگ دولینگو

 همانطور که می‌بیند در این نمونه سوال دولینگو از شما درباره رستوران مورد علاقه‌تان پرسیده شده‌است. شما باید درباره مکان، غذاهای آن و اینکه چه مواقعی به این رستوران می‌روید، صحبت کنید. در ابتدا 30 ثانیه به شما زمان داده می‌شود تا خود را آماده کنید. پس بدون هیچ استرسی در این زمان به پاسخی که می‌خواهید بدهید، فکر کنید.

در آخر شما باید 10 دقیقه مصاحبه تصویری داشته‌باشید. در این بخش به شما دو موضوع داده می‌شود که شما باید درباره آن فکر کنید و به صورت شفاهی 2 تا 3 دقیقه درباره آن صحبت کنید. به دلیل اهمیت این بخش، نمونه سوالی برای شما قرار داده‌ایم.

مصاحبه ویدئویی دولینگو

در این مرحله نیز شما 30 ثانیه زمان دارید تا درباره موضوعی که انتخاب کرده‌‌اید، فکر کنید. سپس وبکم شما روشن شده و باید در حالی که ویدئو شما رکورد می‌شود، درباره این موضوع صحبت کنید. برای پاسخ به این سوال، نمره‌ای در نظر گرفته‌ نمی‌شود. بلکه ویدئو شما به دانشگاه موردنظر ارسال می‌گردد و آنجا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم نمونه سوالات واقعی آزمون دولینگو را در اختیار شما قرار دهیم. داشتن نمونه سوالات دولینگو به شما کمک می‌کند تا در آزمون عملکرد بهتری داشته‌باشید. اگر می‌خواهید نمونه سوالات آزمون دولینگو بیشتری داشته‌باشید، می‌توانید به سایت دولینگو مراجعه کرده و اکانتی بسازید. سپس می‌توانید در نمونه آزمون دولینگو که در این سایت قرار دارد، شرکت کنید و با سوالات آن بیشتر آشنا شوید.

اگر به نظر شما این نمونه سوالات سخت بود و فکر می‌کنید نمی‌توانید در این آزمون نمره خوبی بگیرید، می‌توانید به آکادمی دولینگو مراجعه کنید. این آکادمی با برگزاری کلاس و دوره زبان دولینگو به شما کمک می‌کند تا مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و نتیجه‌‌ی خوبی بگیرید. برای اطلاعات بیشتر کافیست تماس گرفته و با اساتید حرفه‌ای آکادمی دولینگو مشورت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *