آزمون دولینگو برای آمریکا

امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از دانشگاه‌های مطرح در آمریکا، علاوه بر تافل و آیلتس، مدرک آزمون دولینگو را نیز قبول می‌کنند. آزمون دولینگو یک آزمون آنلاین است و این امکان را برای دانشجویان سراسر جهان فراهم می‌کند که در دانشگاه‌های موردنظر خود پذیرش گرفته و به تحصیل خود ادامه دهند. در این مقاله درباره  آزمون دولینگو برای آمریکا و دانشگاه‌ها و کالج‌های مطرح در آمریکا که می‌توان از طریق آزمون دولینگو در آن‌ها پذیرش گرفت، می‌پردازیم. اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید، با خواندن این مقاله متوجه می‌شوید که باید چه نمره‌ای در امتحان دولینگو بگیرید تا بتوانید در دانشگاه مورد علاقه‌ی خود تحصیل کنید. آزمون دولینگو یک آزمون آنلاین است. به این معنا که دانشجویان می‌توانند در منزل خود و از طرق اینترنت این آزمون را داده و نتیجه آن را تا 48 ساعت بعد دریافت کنند. بیش از 1500 دانشگاه و کالج در دنیا، این آزمون را معتبر می‌دانند و مدرک آن را می‌پذیرند.

آزمون دولینگو برای آمریکا

دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا

دانشگاه‌های زیادی در آمریکا قرار دارند که از سراسر ایران دانشجو می‌پذیرند. یکی از شرط‌های پذیرش در این دانشگاه، داشتن مدرک زبان است. شما می‌توانید از طریق آزمون تافل، آیلتس و دولینگو برای تحصیل در این دانشگا‌ه‌ها درخواست بدهید. در ادامه 20 دانشگاه‌ و کالج برتر واقع در آمریکا که شما می‌توانید با آزمون دولینگو می‌توانید به تحصیل خود ادامه دهید، به شما معرفی می‌کنیم:

1- دانشگاه‌های آریزونای شمالی (Northern Arizona University)

دانشگاه آریزونای شمالی در بیش از 150 رشته در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ، مدرک باارزش و معتبری ارائه می‌دهد. تنوع رشته‌های این دانشگاه باعث شده تا جز بهترین گزینه‌های تحصیل در آمریکا باشد. برای پذیرش در این دانشگاه باید حداقل نمره 95 در آزمون دولینگو را کسب کنید.

2- دانشگاه سیاتل (Seattle University)

دانشگاه سیاتل یک دانشگاه خصوصی در واشنگتن است. این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه مستقل در شمال غربی آمریکا است. دانشگاه سیاتل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف مانند پرستاری، مهندسی، حقوق و …. دانشجو می‌پذیرد. اگر میخواهید در این دانشگاه، به تحصیل ادامه دهید، باید حداقل نمره 95 تا 105 را در آزمون دولینگو دریافت کنید.

3- دانشگاه ییل (Yale University)

دانشگاه ییل یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به حساب می‌آید. این دانشگاه در شهر نیوهیون در ایلات کنتیکت قرار دارد. دانشگاه ییل دارای دانشکده‌های مدیریت، مهندسی، پرستاری، دارو، حقوق و … است. اما دانشکده حقوق آن همواره جزء رتبه اول دانشگاه‌های امریکا محسوب می‌شود. با توجه به اطلاعات موجود در دانشگاه، برای ادامه تحصیل در دانشگاه ییل باید حداقل نمره 120 را در آزمون دولینگو کسب کنید.

4- دانشگاه کلمبیا (Columbia university)

دانشگاه کلمبیا در بخش منهتن در نیویورک سیتی واقع شده و سومین دانشگاه برتر آمریکا است. دانشکده معماری و نقشه‌کشی، هنر، مدیریت، دندان‌پزشکی از جمله دانشکده‌های این دانشگاه قدیمی و معتبر است. اگر قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید، کسب حداقل نمره 120 ضروری است.

5- دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (University of California, Los Angeles)

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس مشهور به یوسی‌ال‌ای (UCLA) از مطرح‌ترین و برترین دانشگاه‌های آمریکا محسوب می‌شود. این دانشگاه 337 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند. دانشکده‌های یو‌سی‌ال‌ای عبارتند از: دانشکده ادبیات و علوم، دانشکده هنر و معماری، دانشکده موسیقی، دانشکده تئاتر، دانشکده مهندسی و علوم پایه، دانشکده پرستاری و دانشکده فیلم و تلویزیون. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، باید نمره 120 به بالا در آزمون دولینگو کسب کنید!

6- دانشگاه کالیفرنیا، سن‌دیگو (University of California San Diego)

دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو که UCSD نیز نامیده می‌شود یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ای واقع در ایالات کالیفرنیا است. کسانی که حداقل نمره 115 در آزمون دولینگو کسب کرده‌اند، می‌توانند برای پذیرش در این دانشگاه اقدام کنند.

7- دانشگاه نیویورک (New York University)

دانشگاه نیویورک معروف به NYU بزرگ‎ترین دانشگاه خصوصی ایالات متحده آمریکا است. این دانشگاه در میان 40 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. شرط پذیرش در این دانشگاه، گرفتن نمره 125 یا بالاتر در آزمون دولینگو است.

8- دانشگاه رایس (Rice University)

دانشگاه رایس، یک دانشگاه پژوهشی خصوصی است که در بین 20 دانشگاه برتر آمریکا قرار دارد. دانشکده‌های معماری، مهندسی، علوم انسانی، کسب‌و‌کار و موسیقی از جمله دانشکده‌های آن هستند. اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی از طرق آزمون دولینگو، در دانشگاه رایس پذیرش بگیرید باید حداقل نمره 120 در این آزمون کسب کنید.

9-  دانشگاه پیتسبرگ (University of Pittsburgh)

دانشگاه پیتسبرگ یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا است که در ایالات پنسیلوانیا قرار دارد. دانشکده بیزینس کتز یکی از معروف‌ترین دانشکده‌ها در زمینه مدیریت و بیزینس است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، باید نمره 120 یا بالاتر در امتحان دولینگو بگیرید.

10- دانشگاه راچستر (University of Rochester)

دانشگاه راچستر از دانشگاه‌های معتبر آمریکا به شمار می‌آید. این دانشگاه در ایالت نیویورک قرار دارد. برای پذیرش در این دانشگاه، باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید و بتوانید در آزمون دولینگو حداقل نمره 120 را کسب کنید.

11- کالج دارتموث (DartMouth College)

دارتموث از قدیمی‌ترین کالج‌های آمریکا بوده که در شهر هانوفر قرار دارد. این دانشگاه 4 دانشکده دارد که عبارتند از: دانشکده پزشکی، تحصیلات تکمیلی و مطالعات پیشرفته، مهندسی و پزشکی. کسب نمره 120 یا بالاتر در آزمون دولینگو یکی از شرط‌های پذیرش در این دانشگاه است.

12- کالج دیویدسن (Davidson College)

کالج دیویدسن یک کالج هنرهای آزاد است که در کارولینای شمالی قرار دارد. برای ادامه تحصیل در این دانشگاه حتما باید نمره 120 در امتحان دولینگو کسب کنید.

13- دانشگاه بوستون (Boston University)

دانشگاه بوستون که به آن BU نیز می‌گویند یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های آمریکا است. این دانشگاه مدرک آزمون دولینگو را برای مقطع کارشناسی می‌پذیرد. برای قبولی در این دانشگاه باید حداقل نمره 130-120 در آزمون دولینگو کسب کنید.

14- دانشگاه تافتس (Tufts University)

دانشگاه تافتس یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا است و در ماساچوست قرار دارد. این دانشگاه مدرک آزمون دولینگو را به عنوان مدرکی برای تسلط بر زبان انگلیسی می‌پذیرد. اما حتما باید نمره 120 به بالا در این آزمون بگیرید.

15- دانشگاه آبرن (Auburn University)

دانشگاه آبرن یکی از دانشگاه‌‌هایی است که در آلاباما قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید نمره آزمون دولینگوی شما از 105 بالاتر باشد. اگر در زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته‌باشید، نمی‌توانید در این آزمون نمره خوبی گرفته و در دانشگاه آبرن قبول شوید!

16- دانشگاه اموری (Emory university)

دانشگاه اموری واقع در آتلانتا است. این دانشگاه در زمینه علوم پزشکی و زیست‌فناری جزء معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا محسوب می‌شود. برای پذیرش در این دانشگاه باید نمره 120 را در آزمون دولینگو به دست آورید.

17- کالج رودز (Rhodes college)

کالج رودز از کالج‌های معتبر آمریکا بوده و در ایالت تنسی در شهر ممفیس واقع است. برای تحصیل در این دانشگاه باید تسلط خوبی در زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید نمره 120 از 160 را در آزمون دولینگو کسب کنید.

18-  دانشگاه هوستون (University of Houston)

دانشگاه هوستون یکی از دانشگاه‌های ایالت تگزاس در ایالت متحده آمریکا می‌باشد. این دانشگاه افرادی که در آزمون دولینگو حداقل نمره 105 را به دست‌آوردند، قبول می‌کند.

19- دانشگاه جانز هاپکینز (Johns Hopkins University)

جان هاپکینز یکی از دانشگاه‌هایی است که به دلیل دانشکده پزشکی شهرت زیادی کسب کرده‌است. این دانشگاه علاوه بر تافل و آیلتس، مدرک زبان دولینگو را می‌پذیرد. اما اگر می‌خواهید در این دانشگاه قبول شوید، باید نمره بالای 120 بگیرید.

20- دانشگاه سان فرانسیسکو (University Of San Francisco)

دانشگاه سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه رتبه چهارم در پذیرش دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد را به خود اختصاص داده‌است. از رشته‌های این دانشگاه می‌تواند به مدیریت کسب‌وکار، زیست‌شناسی، علوم کامپیوتر و روانشناسی اشاره کرد. اگر قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید، حتما باید حداقل نمره 95-105 را  در امتحان دولینگو کسب کنید.

21- دانشگاه کرنل (Conrell University)

دانشگاه کرنل یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های آمریکا می‌باشد که در ایالت نیویورک و در شهر ایتاکا واقع شده‌است. این دانشگاه رتبه هفتم در آمریکا و رتبه نوزدهم در کل دنیا را به خود اختصاص داده‌است. دانشگاه کرنل برای کسانی که نمی‌توانند مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، مدرک زبان دولینگو را نیز می‌پذبرد. البته اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، باید نمره خوبی در دولینگو بگیرید.

22- دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania)

دانشگاه پنسیلوانیا یک دانشگاه خصوصی واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریکا است. این دانشگاه شامل 12 دانشکده می‌باشد. دانشکده ارتباطات، دندان پزشکی، مهندسی، حقوق، پرستاری از دانشکده‌های موجود در این دانشگاه است. برای تحصیل در این دانشگاه، باید مدرک زبان آیلتس، تافل و یا دولینگو را داشته‌باشید.

نتیجه‌گیری

شما می‌توانید از طریق آزمون دولینگو در دانشگاه مورد نظر خود در آمریکا پذیرفته شوید. اما تمام دانشگاه‌هایی که معرفی شد نیاز به نمره‌ی بالایی دارند. پس شما باید آنقدر در زبان انگلیسی مهارت داشته‌باشید تا بتوانید بهترین نمره را کسب کرده و در دانشگاه‌های برتر و معروف آمریکا تحصیل کنید! اگر می‌خواهید در آزمون دولینگو نمره خوبی بگیرید می‌توانید در سایت آکادمی دولینگو کمک گرفته و از مشاوره اساتید حرفه‌ای این آکادمی استفاده کنید. اساتید آکادمی دولینگو شما را تا گرفتن کسب نمره بالا همراهی می‌کنند. برای شرکت در کلاس دولینگو، کافیست با ما تماس بگیرید.

1 دیدگاه

  • معرفی دانشگاه های دولینگو برای آمریکا به همراه نمره قبولی، خیلی به افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا رو دارن، کمک میکنه. چون داخل سایت دولینگو، فقط نام دانشگاه‌ها رو زده. خیلی ممنون که توضیح کاملی درباره آزمون دولینگو برای آمریکا دادین:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *