مشاوره رایگان آزمون GRE

برای کسب نمره صد در صد تضمینی در

آزمون GRE همین حالا با ما تماس بگیرید

چرا باید با آکادمی دولینگو تماس بگیرم؟

کسب نمره دلخواه در سریع‌ترین زمان ممکن

شرکت در آزمون GRE با کمترین هزینه

همراهی مشاورین و مدرسین با تجربه

صدها آزمون GRE

نتایج آزمون‌های ما

نمره دلخواه

بالاتر از نمره دلخواه

قبولی دانشگاه‌ها

قدم به قدم

نحوه کار ما چگونه است؟

1

مشاوره رایگان

مهمترین هدف آکادمی دولینگو کمک به زبان آموزان و ارتباط با آنها است.
2

تعیین سطح

در این مرحله سطح دقیق مهارت‌های شما تعیین می‌شود.
3

کلاس‌های مهارتی

درصورت لزوم سعی میکنیم شما را در تمامی مهارت‌ها تقویت کنیم.
4

برگزاری آزمون

برگزاری آزمون و کسب نمره دلخواه شما هدف اصلی ما است.
نیازمندی‌های آزمون GRE

نیازمندی‌های آزمون GRE

برای شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن باید شرایطی که در ادامه ذکر می‌شود را رعایت کنید. اگر این قوانین و نیازمندی‌ها را رعایت نکنید، آزمون شما بسته شده و هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، بازگردانده نمی‌شود.

 • برای آزمون باید حتما سیستم و کامپیوتر داشته‌باشید. نمی‌توانید از تبلت و یا تلفن همراه استفاده کنید. مانتیورهای چندگانه و با دو صفحه نمایش نیز مجاز نیستند. کامپیوتر شما باید این مشخصات را داشته‌باشند:

PC:  سیستم عامل Windows®، نسخه 10 یا 8.

Mac: Mac OS X®  نسخه 10.5 یا بالاتر (10.13 High Sierra توصیه می شود).

مرورگر Chrome™  یاFirefox®

 • شما باید مرورگر تست ایمنی ETS را بر روی رایانه‌ای که می‌خواهید با آن آزمون دهید، را دانلود کرده و نصب کنید. پس از مشاهده پیغام “Success! You have installed the ETS secure test browser ” مرورگر را ببندید.
 • ProctorU Equipment Check را از رایانه ای که برای آزمون GRE در خانه استفاده خواهید کرد، اجرا کنید. اگر در بررسی تجهیزات با مشکل مواجه شدید، حتما تا قبل از آزمون آن را رفع نمایید.
 • فایروال‌های کامپیوتری و برنامه های امنیتی می توانند با نرم افزار تحویل تست تداخل داشته باشند. اگر با این مشکل مواجه شدید، ممکن است لازم باشد قبل از آزمون برنامه‌های خود را غیرفعال یا آن‌ها را دوباره پیکربندی کنید به گونه‌ای که در هنگام آزمون با مشکل مواجه نشوید.
 • یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، سرعت اینترنت است. سرعت اینترنت را در زمان و مکان‌های مختلف بررسی کنید. اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد و یا وسط آزمون قطع شود، با مشکل مواجه خواهیدشد. پس حتما مطمئن شوید که در هنگام آزمون از بهترین نت استفاده می‌کنید.
 • برای شنیدن صدای مراقب و سرپرست، از یک اسپیکر استفاده نمایید. هدفون و هدست مجاز نبوده و به منزله تقلب است. از یک میکروفون که بخشی از هدست نیست برای برقراری ارتباط با مراقب استفاده کنید.
 • وبکم رایانه خود را قبل از آزمون بررسی کنید. وبکم و دوربین، باید قابلیت جابجایی داشته باشد تا نمای 360 درجه از اتاق، از جمله سطح میز شما را نشان دهد.
شرایط برگزاری آزمون GRE

شرایط برگزاری آزمون GRE

شما می‌توانید با ثبت نام آزمون GRE نسخه هوم ادیشن در هر زمانی که خواستید و شرایط فراهم بود، آزمون خود را برگزار کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که فقط 5 بار در سال می‌توانید در این آزمون شرکت کنید. اگر یک بار آزمون جی آر ای را داده‌اید اما نمره قبولی نگرفته‌اید باید صبر کنید تا 21 روز بگذرد. فاصله آزمون GRE جدید با قبلی باید 21 روز باشد. البته این را هم باید بدانید که کنسل کردن آزمون به معنای شرکت در آزمون است!

آزمون GRE جنرال که به صورت حضوری است، به طور تقریبی هر هفته زیر نظر سازمان سنجش برگزار می‌شود. برخلاف آزمون جنرال، آزمون سابجکت تنها 3 بار در سال برگزار خواهدشد.

هزینه آزمون جی آر ای در کشورهای مختلف، متفاوت است. هزینه آزمون عمومی در کشور ما 205 دلار و آزمون Subject حدود 150 دلار می‌باشد. برای ثبت نام می‌توانید به سایت ETS مراجعه نمایید. آکادمی دولینگو، به شما در ثبت نام و آزمون GRE نسخه هوم ادیشن کمک می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید تا در این آزمون شرکت کنید، حتما با ما تماس بگیرید تا شما را در ثبت نام و شرکت در آزمون راهنمایی کنیم.

بعد از گذشت 10 تا 15 روز می‌توانید نتایج آزمون جی آر ای  را از طریق پنل کاربری خود در سایت ETS مشاهده نمایید. بعد از گذشت 3 هفته نتایج این آزمون به دانشگاه‌های مورد نظر شما ارسال می‌شود. همچنین بعد از آمدن نتایج، نمره شما از طریق ایمیل یه شما اطلاع رسانی خواهدشد. (اعتبار مدرک جی ار ای 5 سال می باشد).

قوانین آزمون GRE

قوانین آزمون GRE

آزمون GRE نسخه Home Edition در خانه و در هر ساعتی که مد نظر شما است، برگزار می‌شود. اما این آزمون قوانین سفت و سختی برای جلوگیری از تقلب خواهد داشت. البته نگران نباشید چرا که با وجود این قوانین نیز، آکادمی دولینگو به شما در آزمون جی آر ای کمک خواهد کرد.  در ادامه قوانین این آزمون را برای شما توضیح میدهیم:

 • در زمان آزمون باید تنها باشید و هیچ فردی نباید وارد اتاق شما شود. مکان آزمون شما باید ساکت باشد. همچنین قبل از شروع آزمون باید تمام درها را ببندید. ورود افراد دیگر به اتاق و یا شرکت در آزمون در یک اتاق شلوغ، تقلب محسوب می‌شود.
 • وجود تلفن همراه، دوربین، یادداشت و کتاب روی میز و در کنار سیستم ممنوع است. در صورت تشخیص توسط مراقب امتحان، آزمون شما بسته خواهد شد.
 • برای آزمون حتما باید روی صندلی استاندارد، بنشینید. نمی‌توانید روی تخت و مبل نشسته و یا دراز بکشید.
 • خوردن غذا و نوشیدنی در هنگام آزمون GRE در خانه ممنوع است.
 • گوش‌های شما در طول آزمون باید قابل رویت باشند و با مو، کلاه یا موارد دیگر پوشیده نشوند.
 • از پوشیدن وسایلی مانند جواهرات، گیره کراوات، بند سرآستین، گیره های تزئین شده، شانه، بند، هدبند و سایر لوازم جانبی مو خودداری کنید.
 • شما باید برای آزمون خود لباس مناسب بپوشید. شما از طریق دوربین توسط سرپرست نظارت خواهید شد و عکس شما با مؤسسات و دانشگاه‌هایی که نمره شما را دریافت می کنند به اشتراک گذاشته می شود.

 

شما نمی‌توانید روی کاغذ معمولی یادداشتی بنویسید. اما می‌توانید از تخته سفید رومیزی کوچک با ماژیک وایت برد استفاده کنید. در پایان آزمون باید تمام یادداشت‌هایی که نوشته‌اید را پاک کرده و آن را به مراقب خود نشان دهید

زمان آزمون GRE

زمان آزمون GRE

بخش تعداد سوالات زمان مورد نیاز
نگارش تحلیلی (Analytical Writing Assessment)  2 سوال – issue writing و Argument writing هر سوال 30 دقیقه زمان
لغت و درک مطلب (Verbal Reasoning) دو مجموعه 20 سوالی – در مجموع 40 سوال زمان پاسخ به هر مجموعه سوال 30 دقیقه می‌باشد.
استدلال ریاضی(Quantitative Reasoning) دو مجموعه 20 سوالی – در مجموع 40 سوال زمان پاسخ به هر مجموعه سوال 35 دقیقه می‌باشد.
بخش‌های مختلف آزمون GRE

بخش‌های مختلف آزمون GRE

همانطور که گفتیم، آزمون GRE دارای دو آزمون سابجکت و جنرال است. در این بخش ابتدا قسمت‌های مختلف آزمون GRE جنرال را برای شما توضیح خواهیم داد.

بخش نگارش تحلیلی (Analytical Writing Assessment)

در این بخش فرد شرکت کننده باید به دو سوال در 60 دقیقه پاسخ دهد. این بخش به طور کل شامل 6 نمره دارد. Writing آزمون جی آر ای دارای دو قسمت issue و argument می‌باشد. در واقع در بخش issue شما باید یک موضوع را تجزیه و تحلیل کنید. در بخش issue، یک موضوع عمومی بیان می‌شود. شما باید موضوع ارائه داده شده را بررسی و ارزیابی کرده و استدلال و دلایلی برای حمایت از موضع خودبیان کنید. بخش argument مربوط به تحلیل یک استدلال است. در این بخش، پاراگرافی از نویسنده به عنوان سوال در اختیار شما قرار می‌گیرد و استدلالی مطرح می‌شود. این پاراگراف شامل تحلیل‌هایی درباره یک موضوع خاص است که منجر به نتیجه‌گیری شده است. شما باید به صورت منطقی این استدلال را بررسی کرده و نظرات و مستدلات خود را در قالب یک متن ارائه دهید.

در بخش اول یا همان issue writing باید برای دیدگاه و نظر خود درباره یک موضوع، استدلال بیاورید. اما در بخش دوم یعنی Argument باید ادعای شخص دیگری را از طریق شواهد و استدلال‌های مختلف مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید. هر کدام از این دو بخش توسط مصحح‌های مختلف خوانده شده و براساس پارامتر معینی، یک نمره برای هر دو بخش رایتینگ در نظر گرفته می‌شود. نمره writing بین 0 تا 6 همراه با نیم نمره ارفاق است. دریافت نمره 6، به این معنا است که مقاله شما دارای استدلال قوی و کاملا منسجم بوده و در آن از گرامر و اصطلاحات انگلیسی به شکل اصولی و صحیح استفاده شده است. اما نمره 0 یعنی موضوع را به درستی درک نکرده‌ و آن را اشتباه تحلیل کرده‌اید. همچنین بیان ساده تحلیل بدون استفاده از اصطلاحات انگلیسی درست، در کم شدن نمره شما تاثیر خواهیدداشت. در آزمون جی GRE نمره رایتینگ از 3.5 به بالا جزو نمره های بسیار خوب محسوب می شود.

بخش لغت و درک مطلب (Verbal Reasoning):

در این بخش شما باید به 40 سوال که از دو مجموعه 20 تایی تشکیل شده‌است، در مدت زمان 30 دقیقه پاسخ دهید. حداقل نمره در این بخش 130 و حداکثر 170 می‌باشد. این بخش توانایی تحلیلی زبانی فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. سطح سوالات بخش دوم، به میزان پاسخ درست شما به 20 سوال اول بستگی دارد. یعنی هر چقدر تعداد سوالات درست بخش اول بیشتر باشد، 20 سوال دوم سخت‌تر خواهدبود. برای پاسخ به هر بخش، 30 دقیقه زمان خواهید داشت. سوالات verbal به سه نوع مطرح می‌شود

 • 6 سوال جای خالی (Text Completion)
 • 4 سوال مترادف و متضاد (Sentence Equivalence)
 • 10 سوال درک مطلب (Reading Comprehension)

بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning)

بخش استدلالی از 40 سوال تشکیل شده که شما باید در دو مجموعه 20 تایی به آن پاسخ دهید. برای پاسخ به هر بخش 35 دقیقه زمان خواهیدداشت. هدف این بخش ارزیابی درک شما نسبت به مفاهیم و فرمول اصلی ریاضی است. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که در این بخش سوالات بسیار سختی از ریاضی مطرح می‌شود. در صورتی که سطح سوالات این بخش نزدیک به سطح آموزشی با سوالات دوره‌ی دبیرستان و پیش دانشگاهی مدارس ایران است. اما برای پاسخ به سوالات بخش استدلال ریاضی شما باید سرعت عمل داشته داشته باشید تا بتوانید نمره بالایی کسب کنید. همچنین قدرت تحلیل سوالات و پاسخ آن از مهم‌ترین نکات برای دریافت نمره بالا از این بخش است.

بخش Quantitative از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا با کسب نمره بالا در این بخش، نمره کلی شما نیز افزایش یافته و شانس شما در پذیرفته‌شدن در دانشگاه مورد نظر افزایش می‌دهد. از طرفی نمره بالا، توانایی بالای شما در مهارت‌های مورد نیاز در مقطع تحصیلات تکمیلی را نشان می‌دهد. سوال‌های این بخش به چند دسته جبر، هندسه، آنالیز داده‌ها، تفسیر داده‌ها و مقایسه کمی تقسیم شده‌اند.

انواع سوالات در بخش استدلال ریاضی آزمون GRE در خانه، شامل مقایسه کمی (Quantitative Comparison) با 8 سوال، حل مسئله با 9 سوال و سوالات مربوط به تفسیر داده‌ها می‌باشد. سوالات این بخش ممکن است به صورت وارد کردن عدد، چند گزینه‌ای یا چند جوابی مطرح شود. بیشترین سوالات مربوط به بخش مقایسه کمی است. حدود 40 درصد از سوالات، مربوط به این سرفصل هستند. دو بخش محاسبات و جبر نیز هر کدام 30 درصد سوالات Quantitative را در بر می‌گیرند. حدود 20 درصد سوالات مربوط به هندسه و آنالیز داده‌ها و 15 درصد سوالات مربوط به بخش تفسیر داده‌ها می‌باشد.

اگر به دنبال کسب نمره بالا در آزمون جی ار ای نسخه جنرال با قیمت مناسب و صد در صد تضمینی هستید، حتما با متخصصان و مشاوران آکادمی دولینگو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. این آکادمی به شما در کسب نمره دلخواه در انواع آزمون‎های بین المللی از جمله GRE کمک میکند.

آزمون GRE Subject

آزمون سابجکت، توانایی شما تنها در یک بخش که مربوط به رشته تحصیلی شما است، را ارزیابی می‌کند. این آزمون به ندرت برای پذیرش نیاز است. اما شرکت در آن و کسب نمره بالا میتواند شما را از سایر دانشجویان و داوطلبان متمایز کند. آزمون سابجکت در ۶ رشته تحصیلی؛ زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی برگزار می‌شود. این آزمون ققط به صورت کاغذی بوده و نسخه هوم ادیشن آن وجود ندارد. به طور خلاصه بخش‌های مختلف آزمون جی آر ای سابجکت را برای شما توضیح خواهیم داد:

آزمون تعداد سوالات مباحث آزمون
زیست شناسی 190 سوال چند گزینه‌ای زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، محیط زیست و تکامل و زیست‌شناسی ارگانیسم
شیمی 130 سوال شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی آلی و شیمی فیزیک
ادبیات انگلیسی 230 سوال تحلیل ادبی – شناسایی – زمینه‌های فرهنگی و تاریخی – تاریخ و تئوری انتقاد ادبی
ریاضی 66 سوال حساب و جبر
فیزیک 100 سوال مکانیک کلاسیک، الکترومغناطیسم، اپتیک و پدیده موج، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کوآنتوم، نسبیت خاص، روش‌های آزمایشگاهی  و …
روانشناسی 205 سوال  روانشناسی تجربی، روانشناسی اجتماعی، تاریخ عمومی روانشناسی، فرآیندهای آماری و مباحث اخلاقی و حقوقی.
آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE یا(Graduate Record Examination) جزء آزمون‌های سخت زبان انگلیسی است که توانایی تحصیلی افراد را می‌سنجد. این آزمون یک آزمون بین‌المللی برای دانشجویانی است که قصد دارند در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مشهور در سراسر جهان، به ویژه ایالت متحده آمریکا، کانادا، اروپا، انگلیس و سنگاپور تحصیل کنند. البته کسانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی و حقوق را دارند، نیازی نیست تا این آزمون را سپری کنند.

آزمون GRE به دو شکل متفاوت یعنی جنرال و سابجکت برگزار می‌شود. آزمون GRE جنرال 340 نمره و سابجکت از 200 تا 990 متغیر است. آزمون GRE سابجکت فقط به صورت کاغذی برگزار می‌شود. این آزمون برای برخی از رشته‌های آکادمیک یعنی زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی و فیزیک در نظر گرفته شده‌است. آزمون GRE جنرال دارای سه بخش ریاضی (Quantitative)، لغت و درک مطلب (Verbal) و بخش نگارش تحلیلی (Analytical Writing Assessment) است. در آزمون جنرال بخش ریاضی و لغت هر کدام 170 نمره داشته که در مجموع نمره کلی آزمون جی آر ای 340 می‌شود. برای بخش writing نمره جداگانه‌ای در نظر گرفته خواهدشد. دانشگاه‌های معتبر در سراسر دنیا نمره 300 تا 310 از آزمون GRE می‌پذیرند.

آزمون GRE سابجکت فقط به صورت کتبی و کاغذی در موسسه‌های مختلف برگزار می‌شود. اما آزمون جنرال به صورت حضوری و از طریق کامپیوتر یا کاغذ انجام می‌شود. علاوه بر این، آزمون GRE جنرال دارای یک  نسخه Home Edition است. یعنی شما می‌توانید بدون حضور در موسسه، آزمون GRE را در خانه برگزار کنید. نسخه هوم ادیشن آزمون جی آر ای هیچ تفاوتی از نظر سوال، زمان و … با آزمون GRE که به صورت حضوری برگزار می‌شود، ندارد. آکادمی دولینگو برای شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن همراه شما خواهدبود و به شما در ثبت نام و شرکت در آزمون کمک می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا این آزمون را به طور کامل به شما معرفی کنیم.

40+آزمون GRE
30+مشاور آزمون
50+نمونه سوالات آزمون
370Mصرفه جویی در هزینه

سوالات متداول در زمینه GRE

سوالات متداول عمومی درباره آزمون GRE هوم ادیشن

آیا آزمون GRE در تمام کشورها و دانشگاه‌ها معتبر است؟

آزمون GRE یک آزمون معتبر برای دانشگاه‌های سراسر جهان است. کسانی که قصد تحصیل در ایالات متحده آمریکا را دارند، باید در این آزمون شرکت کنند. البته مدرک آزمون GRE برای تحصیل در رشته حقوق و پزشکی نیاز نیست. مدرک و اعتبار این آزمون بر خلاف آزمون دولینگو و تافل با توجه به دانشگاه‌ها، رشته‌ها و حتی دوره‌های تحصیلی مختلف، متفاوت است. برای مثال برای پذیرش در رشته ریاضی، به نمره Quantitative بیشتر توجه و اهمیت داده می‌شود. معیار نمره قابل قبول آزمون GRE متفاوت است. در نتیجه قبل از شروع مطالعه برای این آزمون حتما دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کرده و یا از شخص مسئول در آن دانشگاه سوال بپرسید تا متوجه شوید که باید بیشتر روی چه بخشی از این آزمون تمرکز کنید.

آیا برای مهاجرت غیر تحصیلی هم می‌توان از مدرک آزمون GRE استفاده کرد؟

آزمون GRE، یک آزمون زبان انگلیسی است که توانایی تحصیلی افراد را می‌سنجد. این آزمون مخصوص دانشجوهایی است که قصد دارند در آمریکا، کانادا، انگلیس و سنگاپور تحصیل کنند. در نتیجه این آزمون بیشتر برای مقاصد آکادمیک و تحصیلی استفاده می‌شود. اما مدرک آن میتواند یک تاثیر مثبتی در پروسه ویزا برای مقاصد غیر مهاجرتی نیز داشته باشد

مدت زمان آزمون GRE چقدر است؟

مدت زمان آزمون جی آر ای جنرال 3 ساعت و 30 دقیقه و مدت زمان آزمون GRE سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه می‌باشد.

اعتبار مدرک آزمون GRE چقدر است؟

با توجه به قوانین ETS، مدرک آزمون GRE، 5 سال معتبر است. البته برخی دانشگاه‌ها اعتبار این آزمون را کمتر از 5 سال می‌دانند.

چقدر طول می‌کشد تا نتایج آزمون GRE اعلام شود؟

بعد از 10 تا 15 روز، نتایج آزمون GRE نسخه هوم ادیشن در پنل کاربری شما در سایت ETS بارگذاری شده و قابل مشاهده خواهدبود. همچنین بعد از حدود 3 هفته نتیجه این آزمون برای دانشگاه‌های مورد نظر شما ارسال خواهدشد.

هزینه برگزاری آزمون GRE چقدر است؟

هزینه شرکت در آزمون GRE، 205 دلار است. اگر شما قصد تغییر زمان آزمون را داشته باشید باید 60 دلار دیگر  بپردازید. همچنین با کنسل کردن آزمون، هیج مبلفی به شما باز گردانده نمیشود.

تاریخ های برگزاری آزمون GRE چه موقع هست؟

آزمون GRE در تمام ماه‌های سال برگزار می‌شود. شما میتوانید در آزمون جی آر ای نسخه هوم ادیشن هر زمان که خواستید شرکت کنید. اما آزمون GRE سابجکت فقط در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و آپریل برگزار می‌شود.

آیا آزمون GRE به صورت آنلاین نیز برگزار می‌شود؟

بله. آزمون GRE یک نسخه هوم ادیشن دارد. برای شرکت در این آزمون نیاز به مراجعه به مراکز و موسسه وجود ندارد. شما می‌توانید از طریق سازمان ETS در این آزمون ثبت نام کرده و در خانه و به صورت آنلاین در این آزمون شرکت کنید. آکادمی دولینگو به شما در ثبت نام و آزمون جی ار ای در خانه کمک می کند. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

اطلاعات خود را ثبت کنید تا در کمتر از 24 ساعت با شما تماس بگیریم