نکات آزمون دولینگو

دولینگو یکی از آزمون‌های سنجش مهارت انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. به دلیل جدیدبودن آزمون دولینگو ممکن است افرادی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، سوالاتی داشته‌باشند. در نتیجه در این مقاله به بررسی نکات آزمون دولینگو و ترفندهای دولینگو برای موفقیت در آن می‌پردازیم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. پس اگر می‌خواهید درباره این آزمون و نکات آزمون دولینگو اطلاعات بیشتری کسب کنید، این مقاله را از دست ندهید.

نکات آزمون دولینگونکات آزمون دولینگو در زمان برگزاری آزمون و قبل از آن

برای شرکت در این آزمون نیازمند یکسری مدارک و وسایل هستید. به شما پیشنهاد می‌دهیم که قبل از برگزاری آزمون، مواردی که در ادامه به شما گفته می‌شود را آماده کنید تا در هنگام آزمون استرس نداشته باشید و با مشکل مواجه نشوید. چک‌کردن وسایل و موارد مورد نیاز و دانستن نکات آزمون دولینگو، باعث می‌شود تا با تسلط بیشتری آزمون خود را بدهید.

 1. اولین چیزی که به آن نیاز دارید شناسنامه و پاسپورت است. پس قبل از ثبت نام و برگزاری آزمون، مدارک شناسایی را در کنار خود قرار دهید زیرا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
 2. آزمون دولینگو با اینکه یک آزمون آنلاین است، اما قوانین سختگیرانه‌‌ای دارد و در صورت تخلف و رعایت‌نکردن این قوانین، حساب شما در بهترین حالت Invalid شده و در بدترین حالت ممکن، بلاک می‌شود و دیگر نمی‌توانید آزمون دهید! یکی از نکات آزمون دولینگو که باید رعایت کنید، این است که برای آزمون‌دادن در یک اتاق و یا محیط آرام و با نور مناسب قرار بگیرید. در حین آزمون دادن افرادی هستند که حرکات شما را بررسی می‌کنند. اگر این داوران متوجه شوند که کسی در اتاقی که شما قرار دارید، رفت و آمد می‌کند، سریع آزمون شما را متوقف می‌کنند. پس در زمان آزمون در جای خلوت و به دور از رفت و آمد باشید تا دچار مشکل نشوید.
 3. برای شرکت در آزمون دولینگو تنها 60 دقیقه زمان نیاز دارید. همچنین شما هر زمان که بخواهید، می‌توانید وارد سایت شده و آزمون خود را برگزار کنید. پس حتما زمانی را انتخاب کنید که کار خاصی نداشته‌باشید و نیاز نباشد مرتب از جای خود بلند شوید. بلندشدن در هنگام آزمون یکی دیگر از تخلفاتی است که نباید انجام دهید! البته اصل این آزمون 45 دقیقه است. 15 دقیقه مربوط به آماده‌سازی و 10 دقیقه نیز مصاحبه ویدئویی شما می‌باشد.
 4. همانطور که می‌دانید برای شرکت در یک آزمون آنلاین حتما به اینترنت نیاز دارید. پس قبل از آزمون سرعت نت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که اینترنت شما در هنگام آزمون قطع نخواهد شد. در صورت قطع‌شدن اینترنت، آزمون شما نصفه می‌ماند و به مشکل می‌خورد.
 5. برای شرکت در آزمون دولینگو باید حتما یک سیستم رایانه‌ای داشته‌باشید. یکی از نکات آزمون دولینگو که باید حواستان باشد این است که کامپیوتر شما باید وبکم، اسپیکر و میکروفون داشته‌باشد. زیرا برای بعضی از سوالات نیاز است که به چند ویس گوش دهید تا بتوانید به سوالات پاسخ دهید. در بعضی سوالات نیز باید صدای خود را ریکورد کنید. در نهایت در مصاحبه ویدئویی باید تصویر و صدای خود را توسط وبکم ضبط نمایید. البته از ابتدای آزمون وبکم شما روشن بوده و حرکات شما توسط داوران رصد می‌شود!
 6. یکی از نکات آزمون دولینگو که باید به آن توجه کنید این است که برای شرکت در این آزمون باید از یک مرورگر معتبر مانند کروم، فایرفاکس و … استفاده کنید. استفاده از افزونه و پلاگین‌های مختلف برای کمک به شما در هنگام آزمون تخلف محسوب می‌شود.

در این قسمت تمام نکات آزمون دولینگو که نیاز است شما در زمان برگزاری و یا قبل از برگزاری بدانید، توضیح داده شد. سعی کنید تمام این موارد را به دقت رعایت کنید تا آزمون خود را به خوبی پشت سر گذاشته و نمره خوبی بگیرید.

نکات و ترفندهای آزمون دولینگو

نکات آزمون دولینگو در هنگام ثبت نام

در این قسمت به شما، آموزش می‌دهیم که چگونه در آزمون دولینگو شرکت کنید. همچنین نکات آزمون دولینگو که نیاز است در هنگام ثبت نام نیاز است بدانید را برای شما توضیح می‌دهیم تا با موفقیت ثبت نام خود را انجام دهید.

 1. برای ثبت نام در این آزمون باید به سایت رسمی با آدرس https://englishtest.duolingo.com بروید. بعد از مراجعه به این وب‌سایت در قسمت منو گزینه Sign Up که به معنی ثبت نام است را انتخاب کنید. البته اگر قبلا اکانت و حساب کاربری ساخته‌اید، دیگر نیاز نیست که روی این دکمه کلیک کنید. کسانی که ثبت نام کرده‌اند برای ورود به حساب کاربریشان باید روی Login کلیک کنند. اگر تازه در این سایت ثبت نام کرده‌اید، مرحله 2 که در ادامه گفته می‌شود را مطالعه کنید.
 2. بعد از کلیک روی Sign Up برای شما صفحه‌ای باز می‌شود که باید سن، ایمیل و پسورد مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از واردکردن این اطلاعات، کافیست روی دکمه Next بزنید. البته در هنگام ثبت نام از شما می‌خواهد که دوبار ایمیل خودتان را وارد کنید. همچنین شما می‌توانید با کلیک روی گزینه Sign Up with google از طریق ایمیلی که برای گوگل و جیمیل خود تعریف کرده‌اید، وارد شوید.
 3. در صفحه بعدی، این سایت از شما علت شرکت در این آزمون را می‌پرسد و شما با توجه به شرایط خود باید یکی از گزینه‌هایی که در اختیارتان گذاشته شده را علامت بزنید. در ادامه تمام این گزینه‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم:
 • Undergraduate university admissions: این گزینه به معنی پذیرش دانشگاه در مقطع کارشناسی می‌باشد. پس اگر شما به دلیل تحصیل در این مقطع، قصد شرکت در دولینگو را دارید، این گزینه را تیک بزنید.
 • Graduate admissions (ex.: MBA, PhD): این گزینه مخصوص به کسانی است که قصد تحصیل در مقاطع دکترا و تکمیلی را دارند.
 • Middle or high school admissions: پذیرش در دبیرستان و راهنمایی
 • Applying for a job or promotion: اگر با شرکت در آزمون دولینگو، می‌خواهید برای شغل و یا ارتقای آن درخواست دهید، این گزینه را انتخاب کنید.
 • None of the above: اگر برای دلایلی که در بالا گفته شد، قصد شرکت در این آزمون را ندارید، این گزینه را انتخاب کنید.
 1. در مرحله بعد، از شما پرسیده می‌شود که از کجا درباره آزمون دولینگو شنیده‌اید و چند گزینه مانند اپلیکیشن دولینگو، تبلیغات فیسبوک، پست وبلاگ، دانشگاه، خانواده، سوشال مدیا و …. به شما نشان داده می‌شود. شما می‌توانید حداقل 1 و حداکثر 3 گزینه را انتخاب کنید و بعد روی Next بزنید.
 2. بعد از انجام مراحل بالا، شما وارد حساب کاربری خود می‌شوید. در قسمت Try the test به شما این امکان داده می‌شود تا در آزمون شبیه‌ساز دولینگو به مدت 15 دقیقه شرکت کنید و خود را بسنجید. در پایان نیز به شما نمره‌ای تعلق گرفته و یکسری توضیحات درباره نمره برایتان نمایش داده خواهد شد.
 3. اگر قصد شرکت در آزمون را دارید باید در بخش Purchase the test گزینه Buy now را انتخاب کنید. سپس از طریق کارت اعتباری خارجی و یا از پی‌پال هزینه آزمون که 49 دلار است را پرداخت کنید.
 4. بعد از پرداخت بخش سوم برای شما فعال می‌شود که قبل از آزمون باید به چند سوال مانند نام، نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد و .. پاسخ دهید و میکروفون، وبکم خود را بررسی کنید. و در نهایت بخش آخر یا همان Take the test فعال شده و شما می‌توانید آزمون خود را شروع کنید.

کلام آخر

در این مقاله تمام نکات آزمون دولینگو برای ثبت نام و در زمان برگزاری آزمون برای شما توضیح داده شد. اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، حتما این نکات آزمون دولینگو را مطالعه کنید تا بتوانید نمره خوبی در دولینگو بگیرید. فراموش نکنید که نمره شما باید بالای 120 باشد تا بتوانید در دانشگاه‌‌های معروف و خوب تحصیل کنید. اگر در هنگام ثبت نام با مشکل مواجه شدید و یا هر سوالی در مورد این آزمون داشتید، می‌توانید از طریق آکادمی دولینگو با اساتید حرفه‌ای و متخصص صحبت کنید و سوالات خود را بپرسید. این آکادمی به شما در کسب نمره بالا کمک می‌کند. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.